Sanathane Güzel Sanatlar Akademisi

Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu

Sanathane Güzel Sanatlar Akademisi , 1989’dan bu yana özel yetenek sınavlarıyla öğrenci alan üniversite ve Güzel Sanatlar Fakültelerine bir çok öğrenci kazandırmıştır. Mimar Sinan Üniversitesi Resim Bölümü mezunu ressamlar tarafından verilen dersler temel sanat eğitimi ve bölüm sınavlarına yönelik çalışmalardan oluşur.

Sanathane Güzel Sanatlar Akademisi Temel Sanat Eğitimi programı ile başlayan çalışmalarımızda, sanat tarihindeki usta ressamlardan günümüze kadar uzanan ve sanatın temelini oluşturan perspektif, oran-orantı, ışık-gölge, model ve modülasyon, kompozisyon, çizgi değeri, ton zenginliği, kadraj gibi tekniklerin öğretildiği, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi geleneğiyle yoğrulmuş temel eğitim, başarımızın temelini oluşturmaktadır. Çalışmalarımız temel silgiler olan nokta, çizgi ,geometrik formlar , obje kompozisyonu, antik, canlı model, hızlı figür (kroki), desen çalışmaları ve daha sonra hayalden objeler ve figürlü kompozisyonlar olmak üzere sınav gününe kadar sürmektedir. Öğrenciler Temel Desen eğitiminin yanısıra müzelerde her hafta antik dönem eserlerini inceleyerek bu eserlerden eskiz ve desen çalışmaları yaparak hem genel kültür bilgi birikimi hemde gördüğü antik formu aktarmayı öğrenmektedir.Güzel Sanatlar Fakültelerine hazırlanan öğrencilerimiz için Genel Kültür alt yapılarını geliştirebilmeleri için kurumumuzda bulunan sanat kütüphanesinden faydalanmaları sağlanmaktadır. Herhafta yapılan sanat tarihi eğitimleri ile öğrencilerimizin sanat tarihi , kavramsal ve kuramsal anlamda kendilerini geliştirmeleri amaçlanmaktadır.Kurumumuz öğrencilerinin eğilimlerine göre gidecekleri okullar ve bölümler uzman eğitmenlerimizle birlikte belirlenerek sınav tarihleri ve takvimi oluşturulmaktadır.Milli Eğitim Bakanlığı Başarı ve Katılım Sertifikaları ile birlikte uzman eğitmenlerimiz eşliğinde öğrencilerimiz yapmış oldukları tüm çalışmalar incelenerek özenle Portfolyo çalışmaları hazırlanmaktadır. Yurtdışında Eğitim almak isteyen öğrencilerimiz için Temel Sanat Eğitimi programı sonrasında gidecekleri bölüme yönelik çalışmalar yapılmaktadır.

Yurtdışı Portfolyo Hazırlık Temel Desen Eğitimi Programlarımımız için uzman akademisyen eğitmenlerimizin yanısıra ;

Resim Eğitimi Programı,

Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü Programı,

Çizgi Film Animasyon Bölümü Programı,

Grafik Tasarım Bölümü Programı,

Heykel Bölümü Programı,

Seramik Bölümü Programı,

Fotoğraf Bölümü Programı,

İç Mimarlık Bölümü Programı,

Mimarlık Bölümü Programı,

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Programı,

Bileşik Sanatlar Bölümü Programı,

Bölümlerinde  her biri kendi alanında  uzman  akademisyenlerle çalışma fırsatı bulacaksınız.

Atölyemize katılan her bir öğrencimize karşı olan sorumluluğumuzun bilincinde olmakla beraber, öğrencilerimizin de onlara verdiğimiz tüm bilgilerin ve sarf edilen emeğin farkında olması ve çok çalışması gerekmektedir. Bu karşılıklı anlayış mutlak başarıyı getirmektedir. Öncelikli hedefi MSGSÜ ve M.Ü olan atölyemiz yurt genelinde Güzel Sanatlar Fakültelerine öğrenciler kazandırmıştır.

Özel Üniversitelerin yetenek sınavlarına da hızlandırılmış eğitimle %99 a varan başarısının yanı sıra %100 bursla da bu eğitim kurumlarına öğrenciler kazandırılmıştır.

Rate and write a review

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aradığınız Herşey Burada!